Marka Tescili ve Patent Başvuru

Marka Tescili ve Faydalı Model Başvuru, marka vekili, marka patent tescil

Marka Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili Başvurusu 

 

 

KAMPANYA : MARKA BAŞVURU HARÇ DAHİL 490 TL+KDV

2019'A MARKALI GİRİN!

 

Marka Tescili

Endüstriyel Tasarım Tescili

Marka Nedir?

Marka; bir isim, terim, işaret, sembol ya da diğer göstergelerin bir satıcının ürününü diğerlerinden ayırt edici nitelikte olmasıdır. Diğer bir tanıma göre; Marka, bir işletmenin mal ve/veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve/veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir.

Marka Başvurusu

Marka Tescili hizmeti , Şirket ünvanınızın ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tamamını koruma altına almaktadır.

Marka Tescilin önemi sizin şirket ünvanınızın hizmetlerinizin rakip firmalar veya herhangi bir başkası tarafından taklit veya bir benzeri yapılmasını tamamıyla engellemektedir. Marka Tescili yapıldıktan sonra 556 Sayılı Markaların korunması hakkında kanun hükmünde kararname ile TPE tarafından korunmaktadır.

Marka yapılan ünvan markayla ilgili hukuki haklar tanımaktadır. Marka sahibi ünvanını ürün ve hizmetlerini marka tescili hizmeti ile koruma altına aldıktan sonra taklit veya benzeri olarak yapılan marka isimlerine karşı itiraz hakkı sağlanmaktadır. Marka sahibi tedbir kararı çıkarabilir , markanın kullanılması halinde dava açma hakkına sahip olup markasını kanunlar çerçevesinde koruyabilmektedir.

Marka başvurusu yapılmadan önce yapılacak olan marka tescil için TPE sisteminden kontrolünü sağlanıp aynı markaya sahip veya benzeri bir marka sahibi olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Şirket ünvanı , ürünlerinin ve sağlamış olduğu hizmetlerin tam olarak koruma altına alınabilmesi için doğru Mal ve Hizmet Sınıfı veya Mal ve Hizmet Sınıfılarda yapılması önemlidir.

Marka başvurusu yapan kişinin veya şirketin bilgi ve tecrübesinin yüksek derecede olması gerekmektedir. Bu sebepten ötürü Marka Tescil belgesinin başvurusunu bir marka vekili veya Marka tescil hizmeti sağlayan bir firma tarafından yapılması markanızın tescili konusunda ve tescilinden sonra sağlanacak olan hizmetlerinde bulunması büyük önem taşımaktadır.

NET Marka Patent 0505 322 09 35  nolu telefonlardan da bilgi alabilirsiniz.